Facebook 10 Yıl aradan sonra logosunu revize etti.

2004 Yılında The Facebook adıyla kurulan ve daha sonra Facebook ismini alan günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformu, 10 yıl aradan sonra ilk kez logosunu değiştirmeye karar verdi.

İlk bakışta farkedilmeyen değişiklik, dikkatlice bakınca (Fotoğraftaki kediyi bulun misali) aaa dedirtiyor. Facebook, logosunda biraz daha yumuşatmaya gitmiş ve özellikle diğer harflere inat ters tarafa bakan “a” harfini değiştirmiş.

siluettanitim: Silüet Tanıtım | Dijital Ajans: 2011 Yılında Grafik Tasarım, Web Tasarım (E-Ticaret Sitesi, SEO), Fotoğraf / Video Çekimi (Tanıtım filmi) ve Video Animasyon şirketleri arasına Bursa’da katılmıştır. “Dijital ajans” kavramı henüz yokken, web tasarım firmalarının sadece web sitesi, diğer ajansların alanlarının sadece grafik tasarım, marka stratejilerinin sadece klasik reklam ajanslarında geliştirildiği, kısaca “marka kimlik sistemi, kurumsal kimlik tasarımı, web sitesi ve reklam/tanıtım çalışmalarının” birbirlerinden başka şeyler anlattığı bir dönemdi işte bizim başlangıcımız. Bu karmaşanın içerisinde marka değerini, algıları, bütünlüğü, rakipleri, tasarımı ve her şeyden önemlisi “fikrin” gücünü anlatıyoruz.

Yorumlar (3)

  • Çok da farklı olmuş gibi durmuyor :) Web sitelerinde zaten pek görünmüyor.

  • Aslında değişikliğin sebebi internetle bağlantılı bütün oluşumların, tasarımlarını sadeliğe, basitliğe taşıyor olmaları. Zaten basit olan logoyu daha yalın hale getirmişler.

Hizmetlerimiz için www.siluettanitim.com ziyaret ediniz