İnternetten Satış Yapanlara Kötü Haber

İnternetten satış yapanlara kötü haber: Silüet web ve grafik tasarım ajansı

Sosyal paylaşım sitelerinde yaptığı reklamlarla ürünlerini satarak para kazanan kişiler vergi ödemek zorunda kalacak.

Son yıllarda internetin yaygınlaşmasıyla online alışveriş yapanların sayı gittikçe çoğalıyor. İnternet hızının artması bu sayıyı daha da artırmaya devam ediyor. Kimisi E-ticaret üzerinden kimisi sosyal ağlardan kimisi de kişisel bloglarından birşeyler satarak para kazanmaya çalışıyor. Birçok firma veya kişi, ürünlerinin tanıtımı için Facebook, Twitter, İnstagram, Bloglar vs. gibi sosyal ağları yoğun olarak kullanıyor. Ancak bundan böyle sosyal medya aracılığı ile reklam yapmak zorlaşacak.

MALİYE BAKANI AÇIKLADI

Maliye Bakanı Naci Ağbal yaptığı açıklamada, bundan böyle sosyal paylaşım sitelerinde yaptığı reklamlar sayesinde ürünlerini satarak kazanç sağlayan kişilerin vergi ödemek zorunda kalacağını söyledi.

Sosyal paylaşım sitelerinde yapılan reklam ve satışlar, artık elektronik işyeri olarak kabul edilecek ve vergi istenecek. Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal paylaşım sitelerinden kişisel bloglara kadar satış yapan herkes kazandığı gelire göre vergi ödemek zorunda kalacak.

Kaynak: www.teknolojioku.com

siluettanitim: Silüet Tanıtım | Dijital Ajans: 2011 Yılında Grafik Tasarım, Web Tasarım (E-Ticaret Sitesi, SEO), Fotoğraf / Video Çekimi (Tanıtım filmi) ve Video Animasyon şirketleri arasına Bursa’da katılmıştır. “Dijital ajans” kavramı henüz yokken, web tasarım firmalarının sadece web sitesi, diğer ajansların alanlarının sadece grafik tasarım, marka stratejilerinin sadece klasik reklam ajanslarında geliştirildiği, kısaca “marka kimlik sistemi, kurumsal kimlik tasarımı, web sitesi ve reklam/tanıtım çalışmalarının” birbirlerinden başka şeyler anlattığı bir dönemdi işte bizim başlangıcımız. Bu karmaşanın içerisinde marka değerini, algıları, bütünlüğü, rakipleri, tasarımı ve her şeyden önemlisi “fikrin” gücünü anlatıyoruz.
Benzer Yazılar

Hizmetlerimiz için www.siluettanitim.com ziyaret ediniz