Taze Fikir: Dolap Kulbu

Kişisel gelişim mi, terapi mi yoksa “işin gücün mü yok arkadaş” dersiniz bilemem. Fikirleri hayata geçirmek, gelen fikre rövaşata çekmek suretiyle gol atmak farklı bir haz veriyor. Bir anlamda kendini ifade etme modeli olarak da tanımlayabileceğimiz “tasarım” olgusu, vücut bulduğunda, kanlı canlı yüzüne yüzüne baktığında aslında kendi kendine konuşuyormuş gibi bir duyguya kapılıveriyorsun. Kendi kendine konuşmak için delirmek gerekmiyor, ama bunları yapmak için azıcık “sıyırmak” enerji verebiliyor.

İpucu: fotoğrafların altında..

Düğmeler için öncelikle malzemelerimizi toparlıyoruz. Düşünülen daire çapına göre eşit bir şekilde kesiyoruz.

Benim elimdeki malzeme “palet”ten çıkma olduğu için inceydi. İstediğim kalınlık için parçaları birleştirdikten sonra bir de üst üste birleştirmek durumunda kaldım.

Fotoğrafta matkabın bir fonksiyonu yok öyle poz vermiş. Daireler el frezesi yardımıyla oyuldu. Önce daireleri merkezden vidalıyor, sonra sabitlediğiniz freze ile çevire çevire oyuyorsunuz.

Kademeli oyma işlemiyle düğmemizin yontulmamış versiyonu.

El taşlamasına takılan zımpara ucuyla daha az yorularak ve daha kısa sürede pürüssüzleştirme işlemi yapılabiliyor.

Koruyucu boya ve aksesuar montajı da yapıldıktan sonra en son formuna ulaşmış durumda.

Bonus 🙂

Fikri gelip uygulayanlar için de bloğumuzda her zaman yer var. 🙂

siluettanitim: Silüet Tanıtım | Dijital Ajans: 2011 Yılında Grafik Tasarım, Web Tasarım (E-Ticaret Sitesi, SEO), Fotoğraf / Video Çekimi (Tanıtım filmi) ve Video Animasyon şirketleri arasına Bursa’da katılmıştır. “Dijital ajans” kavramı henüz yokken, web tasarım firmalarının sadece web sitesi, diğer ajansların alanlarının sadece grafik tasarım, marka stratejilerinin sadece klasik reklam ajanslarında geliştirildiği, kısaca “marka kimlik sistemi, kurumsal kimlik tasarımı, web sitesi ve reklam/tanıtım çalışmalarının” birbirlerinden başka şeyler anlattığı bir dönemdi işte bizim başlangıcımız. Bu karmaşanın içerisinde marka değerini, algıları, bütünlüğü, rakipleri, tasarımı ve her şeyden önemlisi “fikrin” gücünü anlatıyoruz.

Hizmetlerimiz için www.siluettanitim.com ziyaret ediniz