Yahoo; Whatsapp,Line,Viber gibi uygulama üzerinde çalışıyor.

Mobil mesajlaşma uygulamalarının teknoloji sektörünün son yıllarda tartışmasız en çok kazandıran segmenti olduğunu biliyoruz.

Bu alanda pastadan pay almak isteyen büyük şirketler ya bu tarz uygulamaları ya kendisi üretmeyi ya da daha kısa yoldan satın almayı seçmektedir.

Facebook, Whatsapp‘ı 15 milyar gibi bir rakama satın alarak bu yollardan ikincisini tercih etmişti.

Yahoo ise birinci seçenedeği tercih ederek Whatsapp, Line, ViberFacebook Messenger gibi uygulamalara kendi yazılımıyla rakip olmayı seçmeye karar vermiş.

Adı henüz bilinmeyen uygulamasında Yahoo‘nun,  metinsel, video ve sesli içerik paylaşmalarına izin vereceği belirtiliyor. Bunun yanı sıra asıl planının ise Meerkat ve Periscope‘taki canlı yayın özelliği olduğu iddia ediliyor. Instagram‘ın geçtiğimiz haftalarda kullanıma sunduğu ve 10 gün içinde 1 milyon defa indirilmiş olan Periscope uygulaması  canlı yayın özelliğinin karlı bir seçenek olduğunu kanıtlamıştı.

Yahoo‘nun bu uygulamayı kullanma sokacağı tarih ise henüz belli değil.

siluettanitim: Silüet Tanıtım | Dijital Ajans: 2011 Yılında Grafik Tasarım, Web Tasarım (E-Ticaret Sitesi, SEO), Fotoğraf / Video Çekimi (Tanıtım filmi) ve Video Animasyon şirketleri arasına Bursa’da katılmıştır. “Dijital ajans” kavramı henüz yokken, web tasarım firmalarının sadece web sitesi, diğer ajansların alanlarının sadece grafik tasarım, marka stratejilerinin sadece klasik reklam ajanslarında geliştirildiği, kısaca “marka kimlik sistemi, kurumsal kimlik tasarımı, web sitesi ve reklam/tanıtım çalışmalarının” birbirlerinden başka şeyler anlattığı bir dönemdi işte bizim başlangıcımız. Bu karmaşanın içerisinde marka değerini, algıları, bütünlüğü, rakipleri, tasarımı ve her şeyden önemlisi “fikrin” gücünü anlatıyoruz.
Benzer Yazılar

Hizmetlerimiz için www.siluettanitim.com ziyaret ediniz